Midhje me beshamel

Perberesit

*2kg midhje
*4 qepe te fresketa
*1 tufe erezash
*1 thelb hurdher
*250ml vere e bardhe
*40 g gjalpe
*40 g miell
*1 gote qumesht
*2 ls ajke qumeshti
*majdanoze i grire dhe piper

Pergatitja
Pastrohen dhe lahen mire midhjet, vendosen ne nje tenxhere bashke me qepet e grira, tufen e erezave, hurdhen e shtypur dhe piperin e sapogrire, sperkaten me veren e bardhe dhe lihen ne zjarre derisa te hapet guaska. Me hapjen e tyre hiqen menjeane , kullohen dhe lengui zierjes ruhet.
Shkrihet gjalpi, hidhet mielli dhe perzihet vazhdimisht, hollohet me lengun e zierjes se midhjeve dhe pastaj shtohet qumshti derisa te trashet salca si beshamel, ne fund shtohet majdanozi dhe ajka e qumshtit.

Article Tags:
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..