Meze me arra

Perberesit:
*300 gr. arra te thyera ne mikser
*500 gr. djath i bardhe
*5-6 thelpinj hudhre e shtypur
*vaj ulliri
*piper i kuq
Pergatitja:
Perzini arrat me hudhren, dhe shtoni djathin e shtypur.  Hidhni piperin e kuq, vajin e ullirit dhe perzieni mire. Lereni te prese ne frigorifer per gjysem ore.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..