Mëlçi e veshka të tiganisura

Përbërësit për Mëlçi e veshka të tiganisura:
-200 gr mëlçi,
-200 gr veshka,
-pak vaj ulliri.
-1 gjethe dafine, pak kripë.
-pak piper, pak -verë të kuqe

Marrim mëlçitë e veshkat dhe i presim në copa të vogla. I skuqim mirë në një tigan me vaj. Më pas i shtojmë kripë, piper, dafinë. I trazojmë mirë dhe i shuajmë me verë të kuqe. I mbulojmë me kapak përreth 2-3 minuta dhe më pas i vendosim në pjatë. Këtë pjatë e shërbejmë të nxehtë të shoqëruar me një pjatë me patate të skuqura.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..