“Makarona pranverore”

makaronaPërbërësit për 4 persona
350 gr sedanini (lloj i makarona)
2 vezë
1 fetë proshutë e trashë
200 gram bizele të freskëta ose të ngrira
1 kungull i njom
1 karotë
pak kripë
vaj ekstra i virgjër ulliri
borzilok të freskët

Përgatitja:
Në një tigan hedlim vetëm pak vaj. aq sa per të bërë një omëletë me dy vezë. Zjarrin e lem shume te ulët, Presim ne cube proshuten nqs eshte e trash, ose e presim persegjati,,dhe e leme mënjanë.

Në një tigan hedhim uje dhe pak kripe dhe për 5-8 minuta gatuaj bizelet,,pasi i kemi ngjerr nga uji i hedhim ne nje ene.

Po ketu ne kete tigan hedhim dhe karrotat dhe kungujt te pastruar me pare dhe te lare ,,te prer ne kube dhe keto per 2-3 min.

Në të njëjtin ujë, ziejme dhe makaronat dhe i hellim në një tas me pak vaj ulliri,te gjitha perime bashke , proshutën e prere ne kubeti .
Pasi i kemi hellur te gjitha ne nje pjate,,vendosim 3 -4 flet borzilok per dekorim

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra · Pasta

Don't Miss! random posts ..