Makarona ne furre

Perberesit:
-250 gr makarona pena,ose kermill
-200 gr dhjathe guda,ose kackavall
-250 gr sallam (zhampon,proshute,pancete etj)
-1 kuti qumesht i konservuar light(397 gr)
-gjalp
-kripe

Ziejme makaronat ne uje me kripe. I shtrojme ne nje tave te lyer me vaj, bashke me djathin e sallamin ne copa. Hedhim qumeshtin e perziejme. Hedhim copa gjalpi siper dhe e fusim taven ne furre. Kur te marrin ngjyre pak te kuqe sipe, atehere jane gati.
Ju befte mire!
Shenim: Po tju pelqeje,mund te shtoni dhe kerpudha.

Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..