Makarona me ullinj

Makarona me ullinjPërbërësit
– 25 gr djathë parmixhan
– 320 gr makarona rul
– 150 gr rikota
– 4 lugë salcë
– 2 mocarela
– vaj ulliri
– kripë
– majdanoz

Përgatitja
Në një enë me ujë të kripur zieni makaronat, më pas kullojini dhe shtoni rikoten, 4 lugë krem ullinjsh jeshil, pak kripë dhe pak ujë.

Bashkoni mocarelat e prera në copa dhe vërini përbërësit në një enë balte për një person, të lyer më parë me vaj ulliri.

Shpërndani djathin e grirë dhe futeni në furrë me 200′C, për 15 minuta.

Kompletoni me pak majdanoz të grirë dhe shërbejeni menjëherë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..