Makarona me tunë

Makarona me tunëPerberesit:

500 gr makarona
200 gr konzerve tune
200 ml salce domatesh
1 qepe
2 thelpinje hudher
Pak parmezan
Krip,piper
Udhezimet:

Makaronat zihen me uje te kripur sipas udhezimit ne qeske.
Ne nje tigan me te thelle qesim vaj ulliri.
Ne te grihet qepa dhe hudhra dhe fergohen derisa te zbuten.
Shtohet pastaj salca a domates dhe zihet per 20 minuta.
Shtohet pastaj edhe tuna e coptuar dhe zihet edhe per pak kohe.
Kripose dhe piperoset sipas shijes.
Makaronat i ziera kullohen dhe shtohen ne salcen me tuna.
Servohen dhe persiper qesim pak parmezan.

Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..