Makarona me tuna

Përbërësit e nevojshëm për katër persona:

▪ 350 g makarona sipas dëshirës,
▪ 160 g mish toni nga konserva,
▪ 1 thelb hudhre.

Përgatitja:

Kullojeni mirë mishin e tonit nga vaji, ndrydheni hudhrën dhe priteni domaten përgjysmë.

Ndërkohë zini makaronat dhe fërgoni hudhrën, specin djegës, domaten dhe gjysmë borziloku.

Kur të jenë pothuajse gati makaronat, kulloni dhe qitni në tigan bashkë me mishin e tonit.

Përzieni mirë dhe servireni me borzilok të freskët, transmeton Telegrafi.

MakaronaMish toni

Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..