Makarona me rukola

Makarona me rukolaPërbërësit për 2 sallata:

-250 gr makarona pene,

-100 gr sallam në feta të holla,

-domate qershi,

-rukola,

-kripë,

-piper,

-vaj ulliri,

-bjathë të bardhë të butë.

Përgatitja:

Kjo sallatë është fare e thjeshtë për t’u përgatitur dhe një vakt i shëndetshëm për darkë. Zjeni makaronat, shplajini me ujë të ftohtë dhe kullojini. Zhvendosini në një tas të madh ku do të shtoni menjëherë vajin e ullirit që makaronat të mos ngjiten dhe më pas përbërësit e tjerë. Domatet qershi të prera përgjysmë, fetat e sallamit, rukolën, kripën dhe piperin. Djathin e bardhë grijeni në fund.

Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..