Makarona me pesto siciljane

Përbërsit :

-400 gr makarona flutur

-400 gr domate te vogla

-40 gr. arra (fara) nuk ja di mire emrin pishe për Pesto

-40 gr. arra pishe për garniturë

-100 gr. Gjize

-1 dl vaj ulliri

-borzilok

-kripë

Përgatitja :

Vejm te ziejn makaronat.Ndërkohë, përzierje të gjithë përbërësit për Pesto (domat, farat e pishesh, gjizen vaj, borzilok,kripe) me një blender elektrike.Skuqim në një tigan pa vaj farat e pishes te mbetur për garniturë.Kullojme makaronat dhe i bashkojme me Peston i sbukurojme me gjethe borziloku dhe farat e pishesh.

Article Tags:
Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..