Makarona me peshk ton

receta gatimi per pergaditjen e makaronav me peshk ton

receta gatimi per pergaditjen e makaronav me peshk tonPër 2 persona nevojiten:

  • 250 gr makarona flutur ,
  • 60 gr ose një kuti konserve peshku ton,
  • 2 speca jeshil apo të kuq,
  • një grusht majdanoz,
  • 2 luge vaj ulliri,
  • lëngu i një limoni,
  • 2-3 thelpinj hudhre,
  • kripë,
  • piper i zi.

Udhëzime për përgatitje

Në një tenxhere zieni makaronat. Në anën tjetër pritini hollë specat, shtojini sipër thelpinjtë e grirë hollë të hudhrave, vajin, lëngun e limonit, kripën, piperin, majdanozin dhe peshkun ton të cilit ia keni hequr vajin më përpara. Së fundmi përziejini këto me makaronat e sapoziera (të cilave nuk do t’i keni hedhur yndyrë tjetër!).

Article Tags:
·
Article Categories:
Pasta

Comments

Don't Miss! random posts ..