Makarona me krem specash

Makarona me krem specashPërbërësit:

600 gr makarona pene
5 speca të kuq dhe të verdhë
1 kuti me ajkë kuzhine
3 lugë me vaj ulliri dhe kripë

Përbërësit:

Qëro specat, priji fije-fije, kriposi dhe zieji në një tigan me vajin. Pasi të jenë zier, kaloji në kullesën e zarzavateve në mënyrë që të ndahet tuli nga lëkura. Përzieje ajkën e kuzhinës me kremin që është bërë dhe hidhja makaronave që sapo i ke kulluar.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra · Pasta

Don't Miss! random posts ..