Makarona furre me mish pule

Per 4 persona:
5oo gr makarona(cdo lloj qe  doni,vetem jo spageti)

500 gr mish pule i copetuar dhe i ziere
5 salcice pule
djath kackavall me feta
per zbukurim ullinj..Pergatitja:
Ne nje tenxhere ziejme makarona per 5 min,pastaj i kullojme dhe i ftohim pak,dhe i hedhim ne tepsi,nderkohe qe hedhim mishin e pules te ziere ne copa-copa,hedhim salcicet e prera ne kube,siper pastaj vendosim djathin kackavall ne feta,dhe e fusim ne furre te piqet..
Ju befte mire.!!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..