Makarona “Amatriçana”

Makarona AmatriçanaPërbërësit:

– 150 gr proshutë derri

– 2 lugë vaj ulliri

– gjysmë spec djegës

– 1 qepë

– gjysmë gote verë e bardhë

– 500 gr domate të pjekura, të qëruara dhe të prera në copa

– kripë sipas dëshirës

– piper i zi

– 400 gr makarona me vrimë

– pekorin, (djathë i fortë deleje ) i grirë

Përgatitja:

Në një tigan të thellë skuqni proshutën në vaj për 2-3 minuta. Shtoni qepën (nëse e doni) dhe specin e bluar, dhe vazhdoni t’i fërgoni për 2-3 minuta të tjera. Shtoni verën dhe vazhdoni zierjen për 2-3 minuta. Si të shtoni edhe domatet çojeni zierjen në flakë të mesme për afro 15 minuta derisa ato të mblidhen. Hidhni kripë e piper. Ndërkohë zieni makaronat me vrimë në ujë të bollshëm me kripë.

Article Tags:
·
Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..