Luleshtrydhje me banane

Përbërësit

-1 kuti me 250 gram luleshtrydhe të prera në copa dhe të lara
-2 banana të pjekura shumë, të grira
-750ml( 3 filxhanë) qumësht
-260 gr( 1 filaxhan) kos me shije vanilje

 

Metoda
1.Vendosni gjysmat e luleshtrydheve , bananeve, qumështit dhe kosit në një mikser dhe  përzjejini derisa të zbuten.  Zbrazeni në mënyrë të barabartë në tre gota.
2. Përsëritni të njëjtën mënyrë dhe me gjysmat e tjera të luleshtrydheve, bananeve, qumshtit dhe kosit. Shërbejini menjëhere.

Vizitorët kërkuan për:

  • luleshtrydhe
  • pije me banane

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..