Luleshtrydhe me krem qumështi

Recete per pergaditjen e Luleshtrydheve me krem qumështi

Recete per pergaditjen e Luleshtrydheve me krem qumështiPër 4 persona nevojiten:

  • 500 gr. luleshtrydhe,
  • ½ litër kos,
  • 3 lugë gjelle sheqer,
  • 2 lugë gjelle liker,
  • 1 lugë ëmbëlsirë vanilje.

Përgatitja:
Perzieni në mikser kosin derisa të bëhet një masë e shkumëzuar, shtoni sheqerin pak nga pak dhe në vazhdim vanilen. I prisni luleshtrydhet në katërsh dhe i përzieni me kosin e rrahur dhe likerin.  E hidhni masën nëpër gota dhe e zbukuroni me luleshtrydhet e mbetura.

Article Categories:
Pudingë

Comments

Don't Miss! random posts ..