Lulelaker me pule

Perberesit per 4 persona

-1 pule te vogel rreth 500gr
-500gr lulelaker
-3 domate mesatare
-1 qepe
-kripe
-piper
-majdanoz
-vaj ulliri

Fillimisht, ndajme lulelakren ne dege te vogla dhe e vendosim per tu ziere ne uje te valuar me kripe per rreth 10 minuta.

Ndajme pulen ne copa afersisht te te njejtes madhesi duke i kriposur dhe piperosur.

Ne nje tigan te thelle kaverdisim ne vaj ulliri qepen e prere holle per rreth 5 minuta, shtojme domatet e kaluara ne mikser (te bera purè), copezat e pules, lulelakren e kulluar nga uji i tepert dhe e leme te gjithen te gatuhet edhe per 20-25 minuta te tjera.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..