Lulelaker me karrota

Për 4 persona

-1 lulelaker
-2 karrota
-1 kokerr qepe
-4 thelpinj hudher
-1 domate
– vaj ulliri
-kripe
-sheqer

Hidhni vajin ne nje tenxhere dhe shtoni qepen, hudhren, karrotat e prera kub, skuqini derisa te nderroje ngjyra e karrotave. Siper shtoni lulelakren e ndare ne degeza dhe siper lulelakres domatet e prera kub. Shtoni kripen dhe sheqerin ( sheqer duhet te jete 2 here me shume se kripa). Siper hidhini pak uje te nxehte dhe lerini te piqen derisa te zbuten. Pa e hapur kapakun, lereni nje nate dhe servireni te nesermen.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
·
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..