Limonadë shtëpie

Limonadë shtëpiePërgatitni limonadë në shtëpinë tuaj dhe freskohuni.

Përbërësit:
• 2 ¾ -3 filxhanë lëng limonësh të freskët
• 1 ¼ filxhanë sheqer
• gjethe mente për garniturë akull

Përgatitja:
Përzieni në një enë sheqerin me lëngun e limonit, derisa të tretet plotësisht sheqeri. Vendoseni masën në një kanë qelqi dhe shtoni 1,25 litra ujë. Përzieni mirë dhe vendoseni limonadën në frigorifer. Gjatë servirjes hidheni në gota, shtoni akull dhe për garniturë përdorni gjethe mente.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..