Lepur me majoneze

Perberesit:

-4 pjese lepuri
-1 vazo majoneze e forte
-2 luge vaj
-kripe
-piper

 

Pergatitja:

Ngrohim furren ne 180 grade.Lyejme me majoneze pjeset e lepurit nga te gjitha anet.
Ne nje tigan hedhim vajin dhe skuqim ne te pjeset e lepurit dhe shtojme kripe e piper.
Me pas e vendsoim ne nje tave dhe pasi e mbulojme me leter alumini, e veme te piqet.
E leme per 30-40 minuta,duke i hedhur here pas here vere te bardhe. E nxjerrim nga furra dhe e servirim te nxehte.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..