Laker turshi me mish derri

mishPer kater rracione:

800gr mish deri
1 kg laker turshi
1 filxhan vaj
1 ose 2 piperka djekse
2 gjethe dafine
piper me kokra te zi dhe kripe
2 qepe

Pergatitja:
Skuqim mishin me qepen dhe i leme te zjejne rreth 25 minuta!

Hedhim lakren, piperkat djegse, piperin e zi, dafinen, kripen dhe sace ose piper te kuq!

I leme te zjejne rreth 30 minuta dhe eshte gati!

Ps. Nqs deshironi te perdorni mish vici, duhet ti leni me teper kohe ne zjerje!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
·
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..