Lakër me mish vici

Lakër me mish viciPërbërsit:
-1 kg lakër

-500 g mish viçi

-200 g qepë

-100 g karrota

-2 hudhra

-2 domate të qëruara

-100 g domate (salcë)

-2 lugë vaj

-piper të kuq

-piper të zi dhe aromatizime të thata (vegetë)

-kripë

-fletë majdanozi

-fletë dafine

Në vaj skuqni qepët e prera në katrorë, shtoni karrotat të prera në rrathë, skuqni pak dhe shtoni proshutë të prerë në katrorë dhe mishin e grirë të viçit. Zieni për 10 minuta, dhe pastaj shtoni lakrën e prerë në katrorë më të mëdhenj, gjethe dafine dhe kripë, dhe shtoni ujin deri sa të mbulohet. Kur lakra gati është e zier, shtoni piper të kuq, piper të zi, majdanoz dhe domatet e prera në katrorë si dhe salcë domatesh. Zieni edhe 10 minuta duke përzier herë pas here. Në fund në lakër shtoni edhe hudhër të grirë imët. Lakrën e ‘ëmbël’ servoni, spërkateni me majdanoz dhe e shërbeni me feta buke të zezë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra · Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..