Laker e bardhe e zier

Përbersit 4-5 persona duhen :
*1 kokë lakër 500-600 g,
*vaj 4-5 lugë gjelle,
*uthull 2 lugë gjelle,
*kripë.

Pergatitja:
Lakra pastrohet nga gjethet e dëmtuara, pritet në 4 pjesë, hiqen koçanët, shpëlahet dhe zihet në ujë të vluar me kripë, pastaj kullohet, pritet në copa katrore, spërkatet me vaj e uthull dhe nxirret si sallatë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..