Kus-Kus me karkaleca

kus kus me karkalecaPërbërësit:
1 kungulleshkë
200 gr kus-kus të zier
200 gr karkaleca
200 gr speca  të kuq
Limon
Tabasco  (lloj salce speci)
Dafinë
Vaj
Kripë
Përgatitja:
Vini të ziejë 300 gr ujë , shtoni kripë dhe aromatozinojeni me një fletë dafine, shtoni copat e kungullit të prerë, përziejini dhe shtojani kus-kusit me gjithë ujë. Përziejini dhe lërini të mbuluar me kapak në mënyrë që të shterojë pak uji. Pastaj shtoni karkalecat e paragatuar , specat e freskët të prerë në kube, kungullin priteni gjithashtu në kube (duke lënë disa feta rrethore) për servirje. Në fund shtojini kus-kusit pak vaj, kripë, limon dhe disa pika tabasco.
Article Tags:
Article Categories:
Pasta

Comments

Don't Miss! random posts ..