Kunefe

KunefePërbërësit:

-500 gr kadaif

-400 gr djathë krem

-100 ml qumësht

-150 gr gjalpë i shkrirë

-300 gr sheqer 200 ml ujë

-Lëng nga gjysma e limonit

Përgatitja e Kunefes:

Grijmë kadaifin, shtojmë gjalpin dhe i përzjemë të dyja. Në tepsinë e furrës shtrojmë gjysmën e kadaifit. Në një enë përziejmë qumështin me kremin e djathit, shtrojmë masën sipër kadaifit.

Sipër kremit të djathit shtrojmë dhe pjesën e dytë të kadaifit. E pjekim ne 170 gradë për 30 minuta deri sa të skuqet.

E nxjerrim nga furra dhe e lëmë të ftohet. Sherbetin ia hedhim kur ta servojmë.

Përgatitja e sherbetit :

Ziejmë sheqerin dhe ujin me lëngun e limonit për 4 minuta dhe kur merr valë, ja hedhim ëmbëlsirës së nxehtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..