Kuleq me vezë, spec të kuq dhe kaçkavall

Kuleq me vezë, spec të kuq dhe kaçkavallE gjitha çfarë ju nevojitet është nga 1 vezë për çdo kulaq, spec të kuq, kaçkavall, mëlmesa, krip dhe piper të zi.

Përgatitja:

E preni pjesën e sipërme të kulaqit dhe ia hiqni tulin brenda por jo krejtësisht kështuqë mos rrjedhin vezët më pas.

Specin e kuq, kaçkavallin i preni në katrorë të vegjël dhe e futni në kulaq pastaj ia then vezën sipër dhe e kripos me mëlmesa. Pastaj i futni në një tepsi dhe në furrën e nxehtë në 200 C për 10-15 minuta derisa të theket buka, transmeton allrecipes.com

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..