Kulaq nga gështenjat

Kulaq nga gështenjatPërbërësit:

-1 kg gështenja
-200g. sheqer
-100g arra

Përgatitja:

Gështenjat e ziera qërohen, iu shtohen sheqeri dhe arrat e bluara. Ato pastaj ndrydhen në picetë kuzhine deri sa të merr formën e kulaqit.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..