Kroketa pule

Perberesit

-200 gr gjoks pule i rrahur
-1 veze
-buke e grire
-miell kokosi
-majdanoz i grire
-kripe

Pergatitja

Perziheni mishin e pules me veze dhe me majdanozin e grire
Formoni kroketa me duar
Kaloni me pas copat e mishit ne buken e grire ose tek mielli i kokosit
Futini ne pas ne furre ne 180 grade
Sherbejeni me domate per nje vakt komplet

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..