Kroketa me patate

Kroketa me patatePërbërësit:

-1kg patate

-1 filxhan qaji miell

-2 kokrra vezë

-3lugë gjelle kaçkavall I ngrirë

-2lugë gjelle gjalpë

-2filxhan kafeje qumësht

-Kripë,piper,majdanoz

-1filxhan qaji galetë

-1kokërr vezë

-2filxhana kafeje vaj.

Përgatitja:

Patatet e paqëruara lahen dhe I ziejmë në ujë të vluar me kripë dhe të nxehta bëhen pure.

Purja e nxehtë hidhet në tavë, hapet një vend në mes ku hidhen vezët, gjalpi,kripa,piperi,majdanozi I grirë dhe miell.

Masa punohet lehtë duke përgatitur një brumë të shkriftë joelastik. Brumi duhet të jetë më I butë se I byrekut., po të jetë I fortë, zbutet me pak qumësht. Pastaj merret nga brumi pak masë pjesë, pjesës I jepet formë cilindrike, priten 3 ose 4 herë pastaj iu jepet në fillim formë e rrumbullakët, sa një kokërr arrë mesatare. Këto kalohen në miell, vezën a lagur me pak ujë dhe skuqen.

Në fund vendosen në pjatë dhe zbukurohen me degë majdanozi.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..