Krep me banane

Përbërësit

2 gota qumësht
2 vezë
1 vanilje
2 luge te gjelles kakao
7 luge te gjelles miell
3 luge te gjelles sheqer pluhur
PËRBËRËSIT E BRENDSHËM
banane
mjalte
lajthi

Hapat

Të gjithë përbërësit i përzieni dhe përfitoni glazurën e krepit.

E derdhni në tigan dhe i pjekeni në të dy anët, i leni në ftohje.

Krepat në midis i lyeni me mjaltë dhe me copëza të lajthis, pastaj ia vendosni bananen, dhe e bëni në forme të rolës.

I preni në copa të vogla dhe përmbi i hidhni copa të fëstëkut (sipas dëshirës).

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..