Kremi per Obllanda

Perbersit:
-300 Gr Pllazma keksa te bluara ,
-200 gr arra te bluara ,
-1margarin ,
-16 Luge supe Qumshte ,
-3 veze ,
-2 gota te ujit sheqer kristal,

Pregaditja e kremit:
Ne nje tengjere vlohen 16 Luge qumshte 3 lug sheqer,1 margarin,pasi kto te marrin nje vale i largojme nga zjari dhe i qesim keksat dhe arrat i bashkojme se bashke deri sa te fitojme nje mas homogjene,me pas 3 veze me 2 gota sheqer tunden me mixer deri sa te behet kogja nje mase,dhe ne fund bashkohet bashkohen se bashke me kremin e pregaditur dhe vazhdojme ti perziejm me mixer,dhe fillojme qe ta lyejme obllanden nje nga nje.

Article Tags:
Article Categories:
KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..