Kremi i qumeshtit

Per pergatitjet e tortave shume here perdorim panna ose si e quajme ne krem qumeshti.

Para se te mesoja kete segret, nuk arrija ta montoja mire panen (nuk fryhej shume) dhe nuk bente figure te mire mbi embelsiren.

Segret ieshte qe para se te montosh pannen, vendos enen , kutin e pannes dhe rrahesen ne frigorifer 30 minuta para rrahjes.

Duhet te jete gjithshka e ftohte. Kur eshte momenti i rrahjes, per 200 ml panna shtoni 1 luge kafeje niseshte. Duke shtuar niseshten panna nuk shfryhet, mund te rezistoje per 2-3 dite.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Këshilla

Comments

Don't Miss! random posts ..