Kremi diplomatik

Kremi diplomatik Perberesit per rreth 600 gr kremi:

Per kremin pasticer

-250 ml qumesht
-3 te verdha veze
-25 gr miell o niseshte
-75 gr sheqer
-1/2 pako vanillie

Per cremin chantily

-180 ml panna e fresket e lengshme
-20 gr sheqer pluhur

PROCEDURA

Per te bere kremin diplomatik fillimisht filloni nga kremi pasticer. Ne nje tenxhere ngrohim qumeshtin bashke me vanilien. Ne nje tas rrihni sheqerin me te verdhat e vezeve. Shtoni miellin. Hidheni masen ne qumeshtin e ngrohte dhe trazojeni vashdimisht derisa kremi te trashet. Hidheni kremin ne nje tas dhe lereni te ftohet dhe mbulojeni me nje qese te tejdukshme.

Pregatisni kremin chantily: ne nje tas hidhni pannen dhe rriheni mire derisa te trashet. Pasi te jete bere me e trashe shtoni sheqerin pluhur rriheni serish.

Pasi kremi pasticer eshte ftohur plotesisht bashkojeni me kremin pasticer dhe rriheni mire derisa te behet nje mase e me shkume, lisho dhe homogjene.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..