Kreme per sallate

Perberesit :

-1 gote salce kosi
-1 gote me majoneze
-4 tranguj turshi
-1 tufe majdanoze
-vaj ulliri sipas deshires ( si sasi )
-kripe sipas deshires
– piper sipas deshires
-nje limon te shtrydhur

Pergatitja

I marrim te gjithe perberesit dhe i vendosim bashke tek mikseri qe grijme zarzavatet, i perziejme te gjitha bashke deri sa te behet nje mase e njejte,dhe kete mase e vendosim ne nje vazo qelqi , se eshte me higjenike.Kjo perdoret ne vend te vajit, kripes,dhe uthulles. ne sallaten jeshile, lakres se bardhe ,lakres se kuqe ,kraheve te pulave mbas pjekjes ( per ti lyer ne qoftese do sipas deshires )

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Salca

Don't Miss! random posts ..