Krem supë me tranguj dhe arra

Krem supë me tranguj dhe arraNevojiten:

-1 trangull i madh,
-1thelb hudhër,
-1 qepë të re,
-70 gr arra,
-30 gr susam,
-400 ml kos,
-një lugë ajkë,
-100 ml ajkë të ëmbël
-kripë, piper, kopër

Përgatitje:

E qirojmë trangullin dhe e prejmë në kube. Në një enë nga qelqi e vendosim hudhren, qepën dhe arrat, dhe pastaj i grimëcojmë. E shtojmë kosin, ajken dhe ajken e ëmbël, dhe pastaj e shtojmë edhe kopërin të copëtuar. Hedhim siper krip dhe piper. Përbërësit i përziejmë mirë. Vendosim krem supën në frigorifer për rreth tre orë, dhe pastaj mund të përdoret.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..