Krem pastiçerie

Ky është një krem që mund t’a përdorni për në brendësi të pandispanjës, ose lyerjen sipër tortës. Këtë krem mund t’a përdorni për zupen Inglese që është një ëmbëlsirë shumë e veçantë.
1 liter qumësht i freskët (nga ai që mund të përdoret vetëm për disa ditë dhe jo që duron për muaj)
4 vezë
5 lugë gjellë sheqer
1 1/2 lugë miell
dy paketa te vogla me vanilje ose dy shkopa veniljeje. Besoj se një paketë është gjysëm luge e vogël.

Në fillim perzieni të verdhat e vezëve me sheqerin. Deri sa të formohet një masë homogjene dhe të duket më e zbardhur. Pastaj ngadalë hidhet mielli i përzier me vaniljen. Krijohet një masë pak e trashë. Qumështi duhet të jetë i vakët. Në fakt është gati i ftohtë. Duhet t’a ngrohesh shumë pak aq sa të mos ketë freskinë e frigoriferit. Masës së trashe i hidhet dalëngadale qumështi duke bërë kujdes që të mos krijohen kokrra. Vazhdo të hedhësh qumeshtin deri sa të mbarojë. Pastaj këtë përberje e hedhni në një enë dhe e lini në zjarr të mesëm. Duhet t’a perziesh të gjithë kohen se përndryshe pritet. Mbase zgjatet gjysëm ore deri sa kremi të jetë gati. Duke e perzier gjatë gjithë kohës arrin t’a dallosh me sy kur të jetë bërë gati. Mendoni se duke u ftohur bëhet më i plotë, sepse mund të duket shumë i lëngshëm kur është në zjarr.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..