Krem (mousse) luleshtrydhesh

Krem (mousse) luleshtrydheshPërbërësit:

250 luleshtrydhe
1 lugë lëng limoni
2 lugë sheqer
150 gr panë e freskët
1 e bardhë veze
luleshtrydhe të vogla pylli

Përgatitja:

Grijmë luleshtrydhet me sheqerin dhe limonin. Rrahim meringën, të bardhën e vezës dhe panën e qumështit, pastaj i bashkojmë me shumë kujdes me salcën e luleshtrydheve të grira. Mbushim me përzierjen tasa të vegjël, të cilët i vëmë në frigorifer të forcohen për një natë të tërë. Përpara se t’i servirim, i hedhim sipër çdo tasi luleshtrydhe të vogla pylli.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..