Krem me kafe

Krem me kafePërbërësit për 4 persona:

1 dl kafe e përgatitur e fortë,
6 të verdha veze,
60 g sheqer,
1 paketë vanilje,
1/5 L krem qumështi
Përgatitja.

Punojini të verdhat e vezëve me sheqerin dhe vaniljen. Shtojini masës kafenë e ftohtë dhe kremin e qumështit. Përzijeni mirë. Lagni një formë hidhni në të përgatesën dhe mbajeni në banjo-mari për rreth 1/4 e orës. Ftoheni dhe futeni në frigorifer

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..