Krem Karamel

Perbersit:
-1 filxhan caji per shurupin
-2 vanilje
-4 veze
-1 filxhan sheqer
-2 1/2 f. caji qumesht
-1 luge supe leng limoni

-Vini ne tenxhere per shurupin lengun e limonit dhe nje luge caji uje qe te digjet.
Perziejeni ngadale me luge druri ,gjersa te kuqet.
Lereni ne zjarr gjersa te behet karamele.
Ndajeni karamelen ne format qe keni.
Vereni qumeshtin te nxehet
Rrihni mire vezet me sheqerin e vaniljen. Shtoni pak qumesht te nxehte dhe perzijeni vazhdimisht. Hidheni kete mase ne format. Vendosni format ne nje tave me uje . Kujdes qe uji mos te kaloje mbi nivelin e kremes.
Vereni taven ne furre ne 150 grade per 45′.
Uji nuk duhet te zjeje. I nxirrni nga furri dhe i lini te ftohen.
I servirni,duke e kthyer formen permbys mbi nje pjate embelsire.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..