Krem kafe të akullt

Krem kafe të akulltPërbërësit:

– 30 ml kafe të ftohtë të fortë apo 1 espresso të ftohtë
– 200 ml qumësht
– 3 kupa akullore na vanilja
– 2 katrorka akull
-1 keks çokollate
– krem apo thërrmija çokollate

Përgatitja:

Qumështin dhe kafen qiteni në blender.

Shtoni 2 kupa akullore dhe akullin, përzieni derisa përbërja të bashkohet. Kur të fitoni përzierje të lëmuar, qiteni në gota të gjata.

Zbukurojeni pijen me kupat e tjera të akullores, me keks e çokollatës të thërrmuar, krem ose qitni thërrmija çokollate.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..