Krem-çorba nga domatet

Krem-çorba nga domatetPërbërësit:

– 500 ml salcë domatesh,
– 300 ml ujë,
– 2 karota,
– 1 qepë,
– 2 patate,
– Kripë,
– Piper,
– Pak majdanoz

Përgatitja:

Qepën, karotën dhe pataten zieni në pak ujë pastaj me mikser bluani të gjitha dhe shtoni salcën e domates.

Lini që të vlojnë 15 minuta, shtoni kripën, piperin dhe majdanozin e thatë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..