Krem çokollatë me spec të vogël

Krem çokollatë me spec të vogëlPërbërësit:

400 gr çokollatë që shkrin
200 ml ajkë e freskët
1 spec i vogël i freskët
1 qeskë e vogël me rigon të thatë
500 ml akullore me krem

Përgatitja:

Shkrije çokollatën brenda një tenxhereje të vogël së bashku me ajkën, pastaj lëre të ftohet derisa të bëhet një përzierje kremoze dhe e trashë. Grije specin e vogël me rigonin dhe përzieje me çokollatën. Shërbeje me akullore me krem.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..