Krem Brulee

BruleePërbërësit:

Të verdhët e vezëve (varet nga porcioni që dëshironi të gatuani, aq nevojiten),
– vanilje,
– pana,
– qumësht,
– sheqer.

Përgatitja:

Në një enë përziejmë panën me qumësht dhe pak sheqer, e lemë në zjarr të ulët derisa të marrë valë, ndërkohë që në një enë tjetër rrahim vezën me sheqer, këto i përziejmë bashkë dhe shtojmë pak vanilje. I ndajmë në forma, i vendosim në furrë për t’u pjekur dhe i lemë derisa të mpikset kremi.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..