Krelanë e ëmbël me kungull

KrelanPërbërësit:
• Kungull 400 gr.
• 4 vezë
• Sheqer (të parafinuar) 100 gr.
• Jogurt 200 ml.
• Vaj misri 100 ml.
• Miell misri 150 gr.
• Palentë 50 gr.
• Bollgur (griz) 150 gr.
• l lugë çaji kanellë
• Sheqer pluhur
• l pluhur për pjekje

Gatimi:
Në procesorin e ushqimit e vendosim kungullin në mënyrë që të grimcohet sa ma imët.

Pastaj ia shtojmë përbërësit e lëngshëm (vezët, vajin dhe jogurtin) i përziejmë mirë dhe ia vendosim përbërësit e ngurrët (sheqerin, miellin e misrit, palentën, bollgurin, kanellën dhe pluhurin për pjekje).

Përzihen mirë e vendosim në tepsi dhe shkon në pjekje 45 min. në 170°C.

Pas pjekjes e pluhurosim me sheqer pluhur dhe pak kanellë.

Përbërësit:
• Kungull 400 gr.
• 4 vezë
• Sheqer (të parafinuar) 100 gr.
• Jogurt 200 ml.
• Vaj misri 100 ml.
• Miell misri 150 gr.
• Palentë 50 gr.
• Bollgur (griz) 150 gr.
• l lugë çaji kanellë
• Sheqer pluhur
• l pluhur për pjekje

Gatimi:
Në procesorin e ushqimit e vendosim kungullin në mënyrë që të grimcohet sa ma imët.

Pastaj ia shtojmë përbërësit e lëngshëm (vezët, vajin dhe jogurtin) i përziejmë mirë dhe ia vendosim përbërësit e ngurrët (sheqerin, miellin e misrit, palentën, bollgurin, kanellën dhe pluhurin për pjekje).

Përzihen mirë e vendosim në tepsi dhe shkon në pjekje 45 min. në 170°C.

Pas pjekjes e pluhurosim me sheqer pluhur dhe pak kanellë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Këshilla

Don't Miss! random posts ..