Krapfen me Nutella

Krapfen me NutellaPërbërësit:

450 g miell
60 g gjalp
150 g qumësht
2 vezë dhe një të verdhë veze
25 g maja
100 g sheqer
Nutella
Sheqer pluhur

Përgatitja Përgatitjen e brumit mund ta bëni me makinën elektrike. Fillimisht shkrini majanë në një gotë qumësht të vakët. Trazojeni ngadalë deri sa të shkrihet. Në një enë qelqi hidhni miellin, vezët, gjalpin, majanë në qumësht, pjesën tjetër të qumështit dhe sheqerin. Përziejini të gjitha produktet së bashku. Më pas përpunoni brumin në tavolinë derisa të arrini masën elastike dhe të butë. Jepini formë të rrumbullakët brumit pas përgatitjes dhe vendoseni në një enë qelqi. Mbuloni enën me një pecetë të lagur dhe lëreni për rreth dy orë. Brumi duhet të dyfishohet

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..