Kotolete Pule

MASAT
Pule e plote 1 cope, veze 3 kokrra, miell 100 gram, galete (buke e thekur e shtypur) 100 gram, gjalpe 150 gram, kripe 5 gram, piper 1 gram
limon 1 kokerr.

PERGATITJA
Para se te fillojme te gatuajme pula e cila eshte e lare dhe e pastruar marinohet me kripe piper dhe limon dhe lihet per 2 ore. Puen mund ta presim ne copa te medha ose te vogla sipas deshires. Kalohet ne miell, veze me limon, dhe galete.

Skuqet me gjalpe ne nje temperature jo te larte. Pasi te jete skuqur nga te dya anet, hiqet nga zjarri dhe sperkatet me pak leng limoni, sherbehet e ngrohte ose e ftohte sipas deshires.
Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Don't Miss! random posts ..