Kotëlete pulë me perime

kotlet pule me perimePërbërësit:

– 600 gr gjoks pule
– 2 veze
– 70 gr thërrime buke
– 1 qepe e bardhe
– 1 patëllxhan
– 2-3 tufëza selino
– 2 luge sheqer
– 6 luge vaj ulliri
– kripe

Përgatitja

Rrihni vezët ne një pjate me pirun, me pas lyeni filetat e pulës dhe kalojini ne thërrimet e bukës. Skuqini kotëletat derisa te marrin një ngjyre te arte duke i kthyer nga te dyja anët, me pas mbështetini ne një letër thithëse kuzhine dhe lëreni ne një ane. Prisni patëllxhanin dhe bëjeni ne copa te vogla, selinon, edhe atë priteni ne copa te vogla, qepen priteni ne feta te holla. Skuqini te gjitha perimet ne një ene me 2 luge vaj, kriposini dhe shtoni aceton, duke i lënë te avullojnë edhe për 10 minuta. Sistemoni perimet ne një pjatance, vini sipër kotëletat e pulës dhe shërbejeni.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..