Kota ala krem

kotaPer nje racion na duhen:
150gr gjoks pule
2 cop kerpudha
1kuti te vogel krem qumeshti ketu te un i themi (krema galaktos)
kripe
dhe pak kackavall te grire vogel

Pergatitja:
Veme copat e gjoksit ne nje tigan bashke me copat e kerpudhave!

I leme te skuqen deri sa te marin gjyren e kuqeremte
ja kullojm vajin te gjithe dhe hedhim kremin e qumshit
dhe kackavallin, kripen dhe pak piper te zi!

E leme te zjeje sa te trashet lengu qe u krijua nga kremi i qumeshtit dhe eshte gati!

Eshte nje pjate qe pergatitet per cerek ore dhe mund ta shoqerojme me patate te skuqura!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..