Kos me luleshtrydhe

Pebersit:

-125 g luleshtrydhe te lara dhe te prera ne copa te vogla
-200 g kos natyral me pak yndyre
-1 luge gjelle mjalt
-fruta te fresketa per shoqerim

Proçedimi:

Vendosni luleshtrydhet ne nje ene dhe i shtypni me nje pirun ose me shtypesen e patateve deri sa te behet purè. Shtoni kosin dhe lugen e mjaltit, trazojeni mire dhe mbajeni ne frigorifer deri ne momentin e sherbimit. Per ta sherbyer vendosni kosin me luleshtrydhe ne gota qelqi dhe dekorojeni me frutat e fresketa qe preferoni.

Article Tags:
Article Categories:
Pudingë

Comments

Don't Miss! random posts ..