Kos me fruta dhe mjaltë

Kos me fruta dhe mjaltëPërbërësit

-2 filxhanë kos

-2 lugë gjelle mjaltë

-1 kokërr portokalle

-1 banane

-4 kokrra arrë

-4 kokrra luleshtrydhe

Përgatitja

Në një enë qelqi hidhni kosin dhe më pas i shtoni mjaltë. Përziejini mirë më njëra-tjetrën. Grini bananet, luleshtrydhet dhe portokallet. Hidhni sipër tyre përzierjen e kosit dhe mjaltit. Në fund, sipas dëshirës shtoni arrat.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..